Jdi na obsah Jdi na menu
 


První rozhovor poskytl Lukáš Budkai

22. 3. 2017

Zdravím Vás Lukáši, určitě bude všechny pro začátek zajímat, jak a díky komu vznikl nový tým, který letos bude hrát krajský přebor v Příšovicích?

Nohejbalový oddíl TJ Sokol Příšovice vnikl spojením týmů Mladějov-Ohrazenice a Mnichova Hradiště.
Možná ne úplně všichni jsou obeznámeni se situací v MH, z jakého důvodu byla liga odhlášena. Ve zkratce – jedná se o zdravotní, rodinné a osobní důvody hráčů. Pozici MH jsme postupně několik let budovali a navíc poctivě převážně z odchovanců klubu, dopadlo to ale bohužel takto. Mrzí nás to, život jde ale dál a je tu něco nového.

Nový tým vznikl především díky hráčům, kteří chtějí vybudovat silné a konkurence schopné ligové mužstvo. Začínáme ale zcela od začátku – v krajském přeboru s vynikající partou kluků, kteří se chtějí nohejbalem bavit a jak se říká - rozdávat radost dál :-)
 
 

Dobrá a proč jste zvolili zrovna Příšovice, když většina hráčů hrála doposud za Mladějov - Ohrazenice?

Jak už to v nohejbalu ve většině případů bývá, financí není mnoho a proto se hledá nejlepší možné řešení. Místní TJ Sokol nám nabídl možnost vlastního hřiště, které jak si upravíme a budeme udržovat – tak ho budeme mít a především s volným přístupem. Nebudeme tedy za přístup na hřiště platit a nebudeme se o něho dělit např. s volejbalisty. Tyto podmínky nebyly jinde splnitelné a jsou podle mě dost zásadní.

Většina hráčů tedy přechází z již zmiňovaného týmu Mladějov - Ohrazenice. Můžete prozradit o koho se konkrétně jedná a kdo bude dále tento nový tým tvořit ?

Do tohoto „projektu“ bychom nešli bez hráčů, kteří nechtějí do nohejbalu dát maximum, které mohou a nechtějí se poprat o co nejlepší umístění a jméno klubu. Tato kritéria jsou kluky z Mladějova-Ohrazenic + MH splněna do puntíku a tak nebylo co řešit.


Tým tvoří Láďa Kraus (Lebkys), Tomáš Gombár, Láďa Oborník, Pavel Stolín, Olda Macháček, Petr Vít, David Odler, Jan Košek, Lukáš Sisák, Lukáš Jakoubě, Peťo Buzalka, Patrik Srba a já.


V určité části sezony nás doplní Radim Jeník a Tomáš Zelba, po návratu z USA má svůj dres připravený také David Šimáně. Uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet u nás a jak se bude dařit v kraji Jizernímu Vtelnu, v případě kvalifikace o druhou ligu budu rád, když náš tým doplní bombarďáci Michal Kašpárek a Michal Košek. Ale to vše ukáže čas. Doufám, že zdraví všech vydrží. Pokud bude takto početná základna, uvažujeme o vytvoření také B týmu.

Vypadá to, že papírově bude tým na krajskou soutěž hodně silný, jaké jsou Vaše cíle pro nadcházející sezonu?

Jak jsem již naznačil také v předchozích otázkách, chceme se nohejbalem bavit, budovat dále náš tým a sebevědomě (ale s pokorou) vyhrát krajský přebor a postoupit do druhé ligy. Pokud zdraví a dosavadní chuť všech hráčů vydrží, tak tomuto týmu plně důvěřuji. Začínáme zcela od začátku a o to by to bylo cennější.   

Jak probíhají tréninky? Předpokládám, že tréninky vede někdo z hráčů s ligovými zkušenostmi, je to tak?

Kdo má čas, trénuje 3x týdně, kdy máme k dispozici halu a pouze hrajeme + možnost každý individuálně. Pozn. Individuálně = poctivě nohejbalově, žádný Július Lavický. I když adepti by byli… :-).
Každý pátek jsem vyhradil pro poctivější trénink, kdy se máme možnost sejít ve větším počtu a potrénovat některé základní nohejbalové situace.
Kluci hráli doteď pouze tak, jak to u někoho viděli a nebo se sami naučili. Jsem strašně vděčný za to, že jsem měl v dorosteneckém věku tu čest absolvovat tréninky s nejlepšími trenéry jak české také slovenské reprezentace + tréninky s Janem Dlaskem, což můžu nyní dávat dále klukům a vysvětlovat, proč takto ano a takto rozhodně ne.
Snažím se přizpůsobit trénink tak, aby si z toho kluci něco odnesli a naučili se i trochu té teorie, kterou si hned ukazujeme v praxi. Začínáme od kvalitního strečinku, pilujeme techniku nahrávek a jednotlivých úderů, techniku bloků atd. + se snažíme nabít dynamiku, která je rozhodně potřebná. Vše ale s balonem. Běhání „čar“ je určitě efektivní, my se ale snažíme do všeho zapojit balon tak, aby to kluky bavilo a viděli hned k čemu to vlastně je a proč to děláme. Všichni se chtějí zlepšovat a dělají vše na 100% tak, jak jim řeknu. I přes své zranění mi pomáhá také Patrik Srba, který k tomu má určitě také co říct a výborně se doplňujeme. Já jsem tímto zároveň našel něco, co mě také naplňuje a hrozně baví.
Kluci začínají vyhrávat krajské turnaje a to nám napovídá, že jdeme správným směrem.
Nestačí se naučit hrát, my chceme vyhrávat.

Pojďme teď trošku přejít od samotné hry. Jak je na tom klub s financemi, které bezpochyby k fungování klubu patří?

Všichni se snažíme shánět kde se dá, je to s financemi ale vždy hrozně těžké. Každý sponzor je samozřejmě vítán! Prozatím nám pomohl advokát a soudní znalec JUDr. Martin Mikyska, ReklamaMH sehnala a upravila nové dresy, určitou částkou přispěje také místní TJ Sokol a hledáme dále.


Klub a hráče jsme si již představili, ale jak na tom budete se zázemím? Hřiště předěláváte především vlastními silami? Bude ke hřišti navázané i nějaké občerstvení pro diváky?

Ano, na hřišti jsme začali pracovat v minulém týdnu a jsou zde potřeba také dost velké úpravy, jelikož nebylo cca 2 roky používáno. I vzhledem k tomuto faktu nám každá finanční nebo materiální pomoc přijde vhod. Stejně jako pracujeme na herním zlepšení, chceme vytvořit také super zázemí, kam se budou lidé rádi za nohejbalem vracet. K tomu samozřejmě patří i občerstvení. Hned vedle je také dětské hřiště, takže může dorazit celá rodina i s těmi nejmenšími fanoušky.

Doufám, že si cestu do Příšovic za nohejbalem najde více a více lidí, zatím pro to děláme maximum. Těšíme se na vše, co nám nohejbalový rok 2017 přinese a těšíme se na Vaši podporu !

Děkuji za rozhovor a ať se daří !
Děkujeme !
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 22597
Měsíc: 195
Den: 5